займ на карту займ на карту срочно без отказа

آغاز کوچ زنبورداران به چهارمحال و بختیاری

مدیر طیور و زنبورعسل جهادکشاوری استان گفت: کوچ بهاره زنبورداران همراه با ۱۰۰ هزار کُلنی زنبور عسل از مناطق گرمسیری خوزستان، بوشهر و فارس به مناطق ییلاقی این استان آغاز شد.
حسن رحمانی افزود: با توجه به بارش‌های اخیر و به شکوفه نشستن باغات مثمر در استان، رغبت استقرار زنبورداران برای کوچ چند برابر شده است.
وی تعداد کلنی‌های زنبور عسل استان را ۳۰۰ هزار کُلنی اعلام کرد و گفت: انتقال کُلنی زنبورستان‌ها به مناطق باغی استان در فصل گل و شکوفه، باعث گرده افشانی باغات خواهد شد.
مدیر طیور و زنبور عسل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: بارش‌های بهاری امسال، شرایط زودهنگام کوچ زنبورداران به این استان را با کُندی مواجه کرده بود که مستعد شدن شرایط آب و هوایی در روز‌های پایانی اردیبهشت، باعث بهبود رشد جمعیت کلنی‌ها و تکثیر زنبور می‌شود.
رحمانی، میزان عسل تولیدی استان در سال گذشته را حدود دو هزار و ۹۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با توجه به مرغوبیت عسل منطقه، بخشی از محصول تولیدی به کشور‌های حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.
وی افزود: فقط ۲۰ درصد از کلنی‌های عسل استان زیر پوشش بیمه قرار دارد که احتمال خسارت‌های سنگین با توجه به حوادث طبیعی، وزش باد، سیلاب دور از انتظار نیست.
رحمانی با اشاره به پرداخت یارانه دولت برای بیمه هر کندوی عسل برای زنبورداران واجد شرایط، گفت: با توجه به بارش‌های اخیر، خسارت ناشی از سیلاب به زنبورداران طبق برآورد کارشناسان در کمترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد.
بیش از یکهزار و ۲۷۰ بهره‌بردار در بخش زنبورداری چهارمحال و بختیاری فعالیت می‌کنند.

دسته بندی: اخبار زنبورعسل

دیدگاهی بگذارید