займ на карту займ на карту срочно без отказа

اصلاح نژاد و پرورش ملکه زنبور عسل در شهرستان کازرون

«حمید رشیدی» با بیان اینکه پرورش ملکه زنبورعسل با کیفیت مناسب یکی از شاخص‌های مهم در صنعت زنبورداری بوده و این امر نیازمند دانش تخصصی و تجربه لازم است، در شیراز گفت: سالانه بالغ بر هفت هزار فروند ملکه اصلاح شده زنبور عسل توسط «محمدجعفر پذیر» یکی از پرورش دهندگان ملکه زنبورعسل در شهرستان کازرون تولید و در بین زنبورداران این شهرستان توزیع می شود.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به اجرای  اصلاح نژاد و پرورش ملکه زنبور عسل در شهرستان کازرون، اظهار کرد: اگر زنبورداران ازملکه مناسب و اصلاح نژاد شده استفاده کنند، می توانند میانگین تولید عسل را به ۲ برابر افزایش دهند.

وی افزود: تولید ملکه زنبورعسل، اهمیت ویژه‌ای دارد و پرورش این ملکه ها توسط آقای پذیر دارای صفات برتری مانند عدم بچه دهی زیاد، تولید عسل بیشتر، مقاومت در برابر بیماری، آرامش، زمستان گذرانی مطلوب و جمع آوری خوب گرده و شهد هستند.

رشیدی با اشاره به اینکه براساس سرشماری سال ۹۸ از ۱۳۳ هزار کلنی زنبور عسل در شهرستان کازرون، بالغ بر یک هزار و ۱۸۰ تن عسل تولید شده و این شهرستان دارای رتبه دوم تولید عسل در استان فارس است، تاکید کرد: شرکت «۴۲۵۵» با مدیر عاملی «محمدجعفر پذیر» علاوه بر پرورش و توزیع ملکه، در کندوسازی، موم آچ کنی و بسته بندی عسل فعالیت دارد و در سال ۹۸ به عنوان طرح زنجیره تولید در کشور انتخاب شده است.

 

دسته بندی: اخبار زنبورعسل

دیدگاهی بگذارید