займ на карту займ на карту срочно без отказа

زنبورداران کوچ‌ رو آستارا برگ تردد می‌گیرند

فرماندار آستارا روز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران کرونا در فرمانداری این شهرستان گفت: با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی شهرها و استان ها برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، برای زنبورداران کوچنده این شهرستان از سوی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری آستارا برگ تردد صادر می شود.

حسن رستم زاد ادامه داد: زنبورداران از اقشار زحمتکش و تاثیرگذار در بخش کشاورزی آستارا هستند و از همه ظرفیت های اداری برای تسهیل بازگشت و انتقال اسباب و امکانات آنها استفاده می کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا نیز در این جلسه اظهار کرد: آستارا به معنای خاص، جمعیت عشایر ندارد اما زنبورداران این شهرستان همه ساله از مناطق جلگه ای به استان هایی نظیر مازندران کوچ می کنند و اکنون زمان بازگشت آنهاست.

ایرج شیارکار افزود: زنبورداران آستارا با وسایل نقلیه شخصی کوچ می کنند و حدود ۳۴ هزار کندوی زنبور دارند و با تولید سالانه ۸۰۰ تن عسل، رتبه دوم تولید این محصول را در استان گیلان به خود اختصاص داده اند.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

دسته بندی: اخبار زنبورعسل

دیدگاهی بگذارید