займ на карту займ на карту срочно без отказа

کمرنگ شدن استقبال زنبورداران خراسان شمالی از بیمه اجتماعی

محمدرضا غلام زاده اظهار داشت: این صندوق علاوه بر جمعیت روستایی و عشایری، کشاورزان ساکن در شهرهای بزرگ را نیز زیر پوشش برده است.
وی افزود: همچنین تفاهم نامه هایی با اتحادیه زنبورداران، مرکز ملی فرش ایران و سازمان میراث فرهنگی بسته شده تا افرادی که در این حرفه ها مشغول به فعالیت هستند فرصت عضویت در این صندوق را داشته باشند.
بر اساس آمارگیری زنبورستان ها در سال ۹۶ تعداد یکهزار و ۸۰۷ زنبوردار در استان خراسان شمالی فعالیت دارند.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: برخلاف مراجعه انبوه فعالان صنایع دستی در حوزه های مختلف به این صندوق، زنبورداران مراجعات کمی به این مرکز دارند.
غلام زاده اظهار داشت: برخی از زنبورداران استان که بیمه درمان ندارند از خدمات صندوق استقبال نمی کنند.
وی از تمامی مشمولان خواست تا از این فرصت استفاده کنند و افزود: هم اکنون دولت در راستای کمک به این اقشار این طرح را اجرا می کند تا هیچ کدام از شهروندان بدون بیمه نباشند.

مشمولان تنها چهار ماه حق بیمه می دهند
غلام زاده با بیان اینکه بیمه شدگان باید تنها چهار ماه حق بیمه پرداخت کنند، افزود: مابقی حق بیمه بیمه شدگان روستایی و عشایری و سایر اقشار توسط دولت پرداخت می شود.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی اظهار داشت: با اتحادیه زنبورداران نیز در این راستا تفاهم نامه امضا شده اما تاکنون استقبالی از این ناحیه انجام نشده است.
وی هدف این صندوق را تمرکز بر بیمه کردن تمامی خانوارها عنوان کرد و افزود: تلاش داریم دست کم سرپرستان خانوارها زیرپوشش بیمه قرار گیرند تا در زمان بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت، خانواده آنان دچار مشکل اقتصادی نشوند.
غلام زاده اظهار داشت: هم اکنون ۴۵ هزار نفر در این استان عضو صندوق بیمه روستایی و عشایری هستند.
وی گفت: در بیمه روستایی و عشایری هشت سطح درآمدی وجود دارد که در پایین ترین سطح، بیمه شونده سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال حق بیمه پرداخته و در برابر آن چهار میلیون و ۸۰۰ هزار ریال نیز توسط دولت پرداخت می شود.
غلام زاده افزود: در بالاترین سطح درآمدی نیز حق بیمه افراد پنج میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در سال است و دولت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال در قبال آن کمک می کند.
وی گفت: این صندوق تلاش دارد تا در یک دوره سه ساله ۱۰۰ درصد جامعه هدف در استان را زیر پوشش قرار دهد.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی از تمامی صنعتگران و زنبورداران استان خواست تا از این فرصت برای دریافت خدمات بیمه ای استفاده کنند.
به گزارش ایرنا ۱۷۲ هزار و ۶۷۷ کلنی تویلد عسل در زنبورستان ‌های خراسان شمالی وجود دارد.
خراسان شمالی به لحاظ تولید عسل رتبه سیزدهم و از نظر بهره وری و میانگین تولید به ازای هر کلنی رتبه پنجم کشوری را دارد.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند و ۳۷ تا ۴۲ درصد اشتغال این استان در حوزه کشاورزی است.
حدود پنج هزار خانوار از جمعیت خراسان شمالی نیز مشتمل بر حدود ۳۰ هزار نفر، عشایر هستند.

دسته بندی: اخبار زنبورعسل

دیدگاهی بگذارید